Ford Probe Blog

Výměna silentbloků na motoru

vložil Tratos dne 20.05.2009, kategorie Moje Probe

Těžko identifikovatelné a náhodné bouchání/klepání/dupání/vibrace/škubání od předních kol při akceleraci se konečně podařilo odhalit. Zadní silentblok motoru byl utržený takže došlo na jeho výměnu a to zároveň i s předním.

Protože se mi nepodařilo sehnat silentbloky zde v ČR a to ani použité tak jsem přední a zadní objednal z USA v obchodě RockAuto za $130 USD.

Problém je dobře vidět na obrázku:
rr-racing-mounts

Později když už jsem měl silentbloky vyměněné jsem se dostal i k polyuretanovým vložkám RR-Racing které se vmontují do originálních pouzder. Tak na ně přijde řada třeba někdy příště… :)

Pokud by si tyto polyuretanové vložky RR-Racing pro MX6/Probe chtěl někdo koupit určitě mu přijde vhod následující informace, týkající se motorů 2.5L V6. Vložky na přední silentblok jsou stejné pro všechny ročníky a není potřeba žádná další specifikace krom obsahu motoru. Naproti tomu u vložek pro zadní silentblok se to začíná mírně komplikovat. Do originálního zadního silentbloku z roku 1993 nelze vložky vůbec vmontovat. Řešení jsou dvě a obě znamenají vyměnit zadní silentblok za jiný:

1) Koupit originální zadní silentblok pro rok výroby 94-97. Při objednání vložek pak tedy uvedete ročník 1994-1997.
2) Koupit neoriginální zadní silentblok s objednacím číslem 8456. A při objednání vložek je poté nutné uvést rok 1993.

UPDATE: Konečně je vyměněný i pravý horní silentblok za použitý ale dobrý, koupený na německém ebay.de za 10 Euro. Po vymontování jsem se přesvědčil že výměna byla skutečně nutná. Silentblok byl téměř celý utržený.


:, , , ,
Komentáře: 5
 1. Peter

  Zdar potřebuji poradit, kde seženu nove silentbloky motoru. Dik

 2. Tratos

  To Peter: Ty dva nové (zadní/přední komplet) jsem objednal z USA za $129.65 USD i s expresní dopravou do ČR Fedexem. V pátek objednáno v pondělí dodáno! Daň ani clo jsem platit nemusel. Seženeš buď na eBay.com nebo v jakémkoliv jiném obchodě ve státech který zasílá zboží do Evropy.
  Dlouho jsem nemohl sehnat pravý horní silentblok za slušný peníz, který je také zralý na výměnu až včera se mi podařilo koupit jeden použitý ale dobrý na německém ebay.de za 10 Euro.
  T.

 3. dolly

  Mám stejný problém!!Může mi někdo prosím poradit jak přesně a pod jakou kategorií objednat ze států!!Mockrát děkuji

 4. Tratos

  To Dolly: Popsat jak přesně nakupovat v zahraničí je mimo tuto diskuzi. Ale určitě jinde na internetu najdeš návody jak na to. Díly můžeš koupit na několika místech. Dobré zkušenosti mám nejen já ale i ostatní s internetovým obchodem http://www.rockauto.com mají tam opravdu velký výběr nových dílů a rychlé a bezproblémové dodání. Pak se lze poohlédnout po http://www.ebay.com a jeho různé jazykové mutace http://www.ebay.de, http://www.ebay.co.uk atd. kde jsou jak použité tak nové díly. Pro platbu budeš v každém případě potřebovat mít zřízený internetový platební systém http://www.paypal.com, protože v zahraničí dobírku nepoužívají. No a poslední rada je, že silentbloky motoru se anglicky řeknou „motor mounts“. Ještě ale potřebuješ vědět jaký potřebuješ (přední, zadní atd..). T.

 5. Pavel K

  ačkoliv nechci vypadat jako spammer, kousek od bílovce je vrakoviště a majitel je docela šikovnej fachman, kterej je schopen sehnat i docela raritní náhradní díly, zkuste se ozvat tam. I když Probe nemaj v nabídce, vím, že sháněl i na jiné modely než měl v nabídce. http://www.ekoautovrakoviste.cz/nabizime/ford/nahradni-dily/

Napsat komentářKontrolní otázka:*
Kolik je pět mínus dva (vepište číslici):


Příspěvky mimo téma (spam), útočné (flamewars), urážlivé nebo nekonstruktivní příspěvky mohou být odstraněny administrátorem.
Není dovoleno používat HTML tagy. Položky označené * je nutné vyplnit.

Hledáte něco?

Použijte níže uvedený formulář pro vyhledávání na webu:

Archiv

Všechny příspěvky v roce...

[CNW:Counter]