Ford Probe Blog

Taková malá GO motoru

vložil Tratos dne 18.01.2009, kategorie Moje Probe

Cvakající zdvihátka ventilů (hydroštely) již nebylo možné ignorovat. Kdy zejména v létě po zahřátí oleje vyluzovaly zvuk jak motor traktoru. Když už se musel motor otevřít, tak se také vyměnili gufera (těsnítka) ventilů, která stářím ztvrdnou a pak přes ně často uniká olej. Krom výměny všech 24 zdvihátek a gufer ventilů dále přišlo na nové rozvody včetně vodní pumpy + samozřejmě nové těsnění sání a víka ventilů. Další věc byla výměna ochablé frikční pružiny na vačkové hřídeli. Nenechte se zmást počtem kusů na fotce. Potřeba jsou jen dva kusy :) . K frikční pružině a jejím symptomům se ještě v budoucnu vrátím v podrobnějším příspěvku.

Protože cvakání hydroštelů mimo jiné způsobuje nízký tlak oleje tak se pro jistotu také vyměnil regulátor tlaku oleje (pružinka + pístek + těsnění) v olejovém čerpadle. Podrobněji o tomto častém problému Mazda motorů také ještě v budoucnu napíšu.

Nakonec se ještě provedla výměna obou poloos z důvodu podezření na špatný vnitřní kloub jedné z nich.

:, , , , , ,
Komentáře: 5
 1. Erbéčko

  Čusík, no ty brďo dobrý ! :-) Novej motor čeče, parada :-)

 2. Peter

  Čus, další dotaz. Regulátor tlaku oleje, kde jsi ho sehnal. Lítal jsem po všech čertech a nic, jsem zoufalý.

 3. Tratos

  To Peter: Ahoj. To mi připomíná že jsem o tom chtěl ještě něco napsat. Tak zatím krátce. Objednat by ti to měli v jakémkoliv originálním servise Mazda. Do Fordu ani nechoď tam mají jako nejmenší díl na výměnu celé olejové čerpadlo za několik tisíc (haha). Já jsem regulátor koupil v Auto Zeman na Praze 9. Potřebuješ k tomu objednací čísla.

  FE5A14116 – Pružina – 108,70 Kč
  FS0114115 – Pístek – 142,90 Kč
  995622000 – Těsnění – 58,90 Kč

  Ten pístek bude kratší než vyndáš z auta ale to je normální je to náhrada. Nevím co máš za motor ale ty čísla jsou pro 2,5L pokud bys potřeboval objednací čísla pro 2,0L tak dej vědět.
  T.

 4. Jirka T

  Kolik jsi dal za ty poloosy a kde jsi je koupil?
  Stejný dotaz bych měl i na ten katalizátor Magnaflow, který jsi měnil.

 5. Tratos

  To: Jirka T. Obojí jsem kupoval už před nějakou dobou takže nevím jestli není výhodnější to teď koupit v ČR, v té době nebylo. Obojí bylo z ebay.com a katalizátor (direct-fit – přímá náhrada s přírubama) stál $160 USD i s poštovným a poloosy $180 USD + $178 USD poštovný. Oboje zatím slouží bez problému.
  T.

Napsat komentářKontrolní otázka:*
Kolik je pět mínus dva (vepište číslici):


Příspěvky mimo téma (spam), útočné (flamewars), urážlivé nebo nekonstruktivní příspěvky mohou být odstraněny administrátorem.
Není dovoleno používat HTML tagy. Položky označené * je nutné vyplnit.

Hledáte něco?

Použijte níže uvedený formulář pro vyhledávání na webu:

Archiv

Všechny příspěvky v roce...

[CNW:Counter]