Ford Probe Blog

Databáze ukradených vozidel

vložil Tratos dne 28.08.2010, kategorie Nezařazené

Před koupí ojetého auta je vhodné provést kontrolu zda nebylo ukradené. Na internetu lze nalézt jak veřejně přístupné databáze, kde lze provést rychlou kontrolu čísla VIN zdarma, tak i placené služby s kompletní prohlídkou vozu a oveření pravosti indentifikátorů.

Bohužel neexistuje centrální evropská databáze ukradených vozidel, která by byla veřejně přístupná. Je na každém státu jestli databázi zveřejní nebo ne. Těch, kteří mají tuto databází veřejnou ale moc není. Další zádrhel je v tom, že například česká databáze ukradených vozidel na stránkách Ministrerstva vnitra České republiky obsahuje pouze vozidla ukradená v posledních třech letech.

Často je proto nutné využít některou z placených služeb, zvláště při koupi auta původem ze zahraničí.

Odkazy

 • Ministerstvo vnitra České republiky
  Oficiální databáze ukradených vozidel odcizených na území České republiky v posledních třech letech. Vyhledávání podle RZ (dříve SPZ) a čísla VIN. Zdarma.
 • StolenCars24.eu
  Oveření VIN v České, Slovenské, Italské, Slovinské a Rumunské databázi ukradených vozidel. Zdarma.
 • Car Detect
  Zjišťování výskytu VIN v databázi policie ČR a leasingových společností zdarma. Další rozšířené služby za poplatek.
 • autoTracer
  Placená služba – Ověření v databázi ČR/SR, leasingových společností, stavu km a další. Po zadání VIN se zobrazí počet záznamů – pro zobrazení výsledku je nutné uhradit poplatek.
:,
Komentáře: 1
 1. Luke

  Zdravím, http://www.kupkaru.cz/info/vin.html jsem narazil jednak na celkem solidní VIN online decoder zdarma – vypadá celkem solidně, i když ne všechno dekódoval úplně. Navíc pod dekodérem je seznam dalších služeb k VIN – zenma národních databází kradených vozů pro několik států, odkazy na další VIN dekodéry jednotlivých značek a další.

Napsat komentářKontrolní otázka:*
Kolik je pět mínus dva (vepište číslici):


Příspěvky mimo téma (spam), útočné (flamewars), urážlivé nebo nekonstruktivní příspěvky mohou být odstraněny administrátorem.
Není dovoleno používat HTML tagy. Položky označené * je nutné vyplnit.

Hledáte něco?

Použijte níže uvedený formulář pro vyhledávání na webu:

Archiv

Všechny příspěvky v roce...

[CNW:Counter]