Ford Probe Blog

Archiv roku 2009

Veselé vánoce a štastný nový rok

vložil Tratos dne 23.12.2009, kategorie Nezařazené

Do nového roku přeju hodně pohody, šťastné náhody, žádné nehody,
legrační příhody, důležité dohody a další výhody.

Ford Probe GTS na výstavě International Autoshow – Detroit ’97
International Autoshow - Detroit '97

Napsat komentář :, více...

Před dvaceti lety: na silnice vyjíždí odvážný Ford Probe

vložil Tratos dne 27.10.2009, kategorie Nezařazené

Spolu se začátkem osmdesátých let začíná také spolupráce společnosti Ford Motor Company a japonské Mazdy. Cíl byl naprosto jasný: společnými silami postavit sportovní automobil, který bude atraktivní, rychlý a především dobře prodejný. Výsledkem se staly modely Probe a v případě Mazdy se jednalo o MX-6. Úspěch se dostavil, i když jen částečně.

Zbytek zajímavého článku pojednávajícím o historii legendárního automobilu Ford Probe naleznete na serveru internetového motoristického magazínu ZaVolantem.cz.

Odkaz na článek:
http://www.zavolantem.cz/retro/pred-dvaceti-lety-na-silnice-vyjizdi-odvazny-ford-probe

zavolantem.cz

Napsat komentář :, , , více...

Sraz Ford Probe 2009

vložil Tratos dne 15.08.2009, kategorie Fotogalerie

Sraz vozů Ford Probe, Kámen 15.08.2009.
Další fotografie naleznete na www.probeclub.cz
I cannot read the gallery's xml file: /home/decisionc4f2/3dom/probe/wp-content/photos/probesraz-2009/gallery.xml
Please check that the gallery's files have been created on the admin pages!

otografie zde zveřejněné mohou být chráněny autorským zákonem. Pro použití nás prosím kontaktujte.

Napsat komentář :, , více...

Nový katalyzátor Magnaflow

vložil Tratos dne 06.07.2009, kategorie Moje Probe

Výměna seriového katalyzátoru sportovnějším modelem s lepším průchodem spalin. Vsadil jsem na známou značku výfuků Magnaflow Performance Exhaust. Katalyzátor nebyl univerzální ale jako přímá náhrada originálního katalyzátoru se stejnou délkou a připravenými přírubami.

Zároveň jsem nechal vyměnit i rozpadlý vlnovec který je umístěný před katalyzátorem.
První dvě fotky ukazují jak jinak než původní stav :)

Komentáře: 14 :, , více...

Výměna silentbloků na motoru

vložil Tratos dne 20.05.2009, kategorie Moje Probe

Těžko identifikovatelné a náhodné bouchání/klepání/dupání/vibrace/škubání od předních kol při akceleraci se konečně podařilo odhalit. Zadní silentblok motoru byl utržený takže došlo na jeho výměnu a to zároveň i s předním.

Protože se mi nepodařilo sehnat silentbloky zde v ČR a to ani použité tak jsem přední a zadní objednal z USA v obchodě RockAuto za $130 USD.

Problém je dobře vidět na obrázku:
rr-racing-mounts

Později když už jsem měl silentbloky vyměněné jsem se dostal i k polyuretanovým vložkám RR-Racing které se vmontují do originálních pouzder. Tak na ně přijde řada třeba někdy příště… :)

Pokud by si tyto polyuretanové vložky RR-Racing pro MX6/Probe chtěl někdo koupit určitě mu přijde vhod následující informace, týkající se motorů 2.5L V6. Vložky na přední silentblok jsou stejné pro všechny ročníky a není potřeba žádná další specifikace krom obsahu motoru. Naproti tomu u vložek pro zadní silentblok se to začíná mírně komplikovat. Do originálního zadního silentbloku z roku 1993 nelze vložky vůbec vmontovat. Řešení jsou dvě a obě znamenají vyměnit zadní silentblok za jiný:

1) Koupit originální zadní silentblok pro rok výroby 94-97. Při objednání vložek pak tedy uvedete ročník 1994-1997.
2) Koupit neoriginální zadní silentblok s objednacím číslem 8456. A při objednání vložek je poté nutné uvést rok 1993.

UPDATE: Konečně je vyměněný i pravý horní silentblok za použitý ale dobrý, koupený na německém ebay.de za 10 Euro. Po vymontování jsem se přesvědčil že výměna byla skutečně nutná. Silentblok byl téměř celý utržený.


Komentáře: 5 :, , , , více...

Odtahová služba

vložil Tratos dne 06.05.2009, kategorie Nezařazené

I takto lze naložit auto na odtahovku :)

Komentáře: 2 :, , více...

Ford Audio System – Návod k obsluze (Bedienungsanleitung)

vložil Tratos dne 21.03.2009, kategorie Nezařazené

Německý návod k obsluze je určen pro následují modely:

  • 2002  - Stereo rádio
  • 2004/2014 – Stereo rádio s kazetovým přehrávačem
  • 2006/2007/2016 - Stereo rádio s RDS a kazetovým přehrávačem
  • 2007 – Stereo rádio s RDS a kazetovým přehrávačem a CD měničem 2060
  • 2040 – CD přehrávač
  • 2050 – CD měnič

Ford Audio SystemPDF (8,1 MB)


Napsat komentář :, , , , více...

Vzduchový filtr K&N

vložil Tratos dne 06.03.2009, kategorie Moje Probe

Po několika letech používání kuželového vzduchového filtru RaceLand jsem se opět navrátil k originálnímu sání ovšem s vložkou filtru do air-boxu od známého výrobce high-flow filtrů K&N.

Jeden z důvodů pro výměnu byl jednak již špatný stav starého filtru i když jsem ho pravidelně čistil. A druhý důvod byl nevyřešený přívod studeného vzduchu k filtru. Filtr nasával horký vzduch přímo z motorového prostoru. Krom samodomo řešení sice existují už hotové kity tzv. CAI (Cold Air Intake) které prodlouží sací potrubí až pod motor k levému kolu, ale nic takového jsem nechtěl z důvodu nasávání velkého množství prachu a bordelu ze silnice a z toho plynoucího častého čištění filtru. Také při hodně velkém dešti by mohlo hrozit nebezpečí nasátí vody.

Pro Ford Probe druhé generace nabízí K&N dva typy filtrů do air-boxu:

Avšak pozor. U prvního filtru číslo 33-2049 je ve specifikaci produktu chybně uvedena délka 333mm. Ve skutečnosti má délku jen cca 260mm. Výrobce jsem již kontaktoval a upozornil ho na chybu. UPDATE: Chyba je již opravena. Pro Ford Probe 2.5L  EU verze, rok výroby ’93-’94 je potřeba právě filtr 33-2049.

A kde filtry K&N můžete zakoupit? Já můžu doporučit internetový obchod Auto-Moto Riegger s.r.o. kde jsem ho zakoupil já. Vynikající cena, skvělá komunikace a extra rychlé zaslání PPL. Navíc poté co jsem se nechal poplést chybnou specifikací na stránkách K&N a objednal špatný filtr tak se provozovatel obchodu zachoval velice vstřícně a filtr bezproblémů vyměnil.

KN Air Filter 33-2049Auto-Moto Riegger s.r.o.


Napsat komentář :, , , více...

Jaký olej do motoru?

vložil Tratos dne 21.02.2009, kategorie Nezařazené

Jestliže si olej v autě měníte sami tak vám určitě přijde vhod informace kde koupit nejlevnější olej a jakou značku.

Snad každý kdo vlastní Probe druhé generace nebo Mazdu vám potvrdí že nejlepší olej pro tyto motory je Castrol Magnatec. Na internetu si můžete přečíst dost názorů že Castrol je předražený olej standardní kvality. Nicméně, jak potvrzují zkušenosti majitelů vozů s Mazda motory který je i ve Ford Probe, tento olej skutečně funguje nejlépe.

Pro standardní použití je nejvhodnější olej Castrol Magnatec 10W40. Pro zvýšené nároky pak olej Castrol Edge Formula RS 10W60. Řidší olej než 10Wxx není příliš doporučován. Problém s olejem Castrol může nastat jen pokud se do motoru dlouhodobě lil méně kvalitní olej a motor je plný usazenin. Přísady oleje Castrol pak tyto usazeniny rozpustí a motor začne mít velkou spotřebu oleje. V takovém případě je nejlepší zůstat u oleje který byl používán celou dobu provozu motoru.

Do motoru 2,5L V6 je potřeba 4L oleje. Já kupuji rovnou 5L balení a zbytek mám na případné dolevání v průběhu roku. Cena za 1L balení v kamenných obchodech je totiž děsivá. Do motoru 2,0L V4 je potřeba jen 3,5L oleje.

A kde olej Castrol koupíte?  Vřele doporučuji internetový obchod SuperAutodily.cz. Vynikající cena, skvělá komunikace a extra rychlé zaslání poštou. Pokud olej není momentálně v nabídce e-shopu neváhejte provozovatele kontaktovat e-mailem.

castrol_magnatecSuperAutodily.cz


Komentáře: 6 :, , , , více...

Taková malá GO motoru

vložil Tratos dne 18.01.2009, kategorie Moje Probe

Cvakající zdvihátka ventilů (hydroštely) již nebylo možné ignorovat. Kdy zejména v létě po zahřátí oleje vyluzovaly zvuk jak motor traktoru. Když už se musel motor otevřít, tak se také vyměnili gufera (těsnítka) ventilů, která stářím ztvrdnou a pak přes ně často uniká olej. Krom výměny všech 24 zdvihátek a gufer ventilů dále přišlo na nové rozvody včetně vodní pumpy + samozřejmě nové těsnění sání a víka ventilů. Další věc byla výměna ochablé frikční pružiny na vačkové hřídeli. Nenechte se zmást počtem kusů na fotce. Potřeba jsou jen dva kusy :) . K frikční pružině a jejím symptomům se ještě v budoucnu vrátím v podrobnějším příspěvku.

Protože cvakání hydroštelů mimo jiné způsobuje nízký tlak oleje tak se pro jistotu také vyměnil regulátor tlaku oleje (pružinka + pístek + těsnění) v olejovém čerpadle. Podrobněji o tomto častém problému Mazda motorů také ještě v budoucnu napíšu.

Nakonec se ještě provedla výměna obou poloos z důvodu podezření na špatný vnitřní kloub jedné z nich.

Komentáře: 5 :, , , , , , více...

Hledáte něco?

Použijte níže uvedený formulář pro vyhledávání na webu:

Archiv

Všechny příspěvky v roce...

[CNW:Counter]